Opera Wrocławska

Aktualności

16
grudnia

O premierze "Trubadura" w dodatku do "Rzeczpospolitej"

W ten weekend na scenie Opery Wrocławskiej odbywają się spektakle premierowe opery Giuseppe Verdiego Trubadur. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z reżyserem, łotewskim artystą Andrejsem Žagarsem.

Andrejs Žagars trafił do opery ze świata teatru dramatycznego. Popularny i ceniony aktor oraz reżyser teatralny przez lata związany był z łotewską sceną teatralną, a następnie operową. W spektaklach w jego reżyserii debiutowały późniejsze wielkie sławy operowych scen świata - Elina Garanča czy Kristine Opolais. Po raz pierwszy z Trubadurem Verdiego zmierzył się sześć lat temu. Dziś, we Wrocławiu przedstawia tę operę przez filtr pierwszej wojny światowej i działań wojennych rozgrywających się na terenach nadbałtyckich. O pracy nad spektaklem opowiada red. Jackowi Marczyńskiemu ("Rzeczpospolita").


Copyright © by Gremi Media Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część jak i całość utworów nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób włącznie z kopiowaniem lub szeroko pojętą digitalizacją - bez uprzedniej zgody Gremi Media Sp. z o.o., udzielonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media Sp. z o.o. lub autorów jest zabronione i może być ścigane prawnie.