Opera Wrocławska

Aktualności

14
grudnia

Opera Wrocławska w programie weekendu zamknięcia ESK 2016

Od 16 do 18 grudnia 2016 odbywać się będą we Wrocławiu wydarzenia wieńczące program Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Opera Wrocławska to jedna z instytucji odpowiedzialnych za ofertę kulturalną weekendu zamknięcia. Opera, flash mob baletowy, wycieczki po kulisach teatru - zapraszamy!

Weekend zamknięcia programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 rozpoczniemy już w piątek premierą opery Trubadur Giuseppe Verdiego. Realizacja wrocławska w ujęciu łotewskiego reżysera spina dwie stolice kultury - inscenizacja ta miała swoja premierę w 2014 w Rydze, która wówczas pełniła zaszczytne miano Europejskiej Stolicy Kultury. Dziś, w 2016, Wrocław jako ESK 2016 gości łotewską produkcję na zamknięcie całego programu. To pierwsza premiera w obecnym sezonie artystycznym Opery Wrocławskiej realizowanym przez nową dyrekcję. Orkiestrę podczas spektakli "Trubadura" poprowadzi obecny dyrektor Opery, Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Pozostałe spektakle premierowe: 17 i 18 grudnia 2016.

Podczas weekendu zaprosimy też Państwa na wycieczki po Operze inaugurujące nowy cykl nietypowych spotkań z Operą - Operowy labirynt. Podczas wycieczki zajrzymy wspólnie za kulisy, odwiedzimy pracownię peruk, siądziemy w orkiestronie i dowiemy się, skąd spływają dekoracje, jeśli wydaje nam się, że spływają z nieba. W Barze Barbara przy ul. Świdnickiej dostępnych jest dla wszystkich zainteresowanych 50 bezpłatnych voucherów na każdy dzień, które będą upoważniały do zwiedzania Opery. Wycieczki za kulisy wyruszą spod wejścia głównego każdego dnia (16, 17 i 18 grudnia) o godz. 14.00.

Podczas najbliższego weekendu Wrocławianie będą mogli doświadczyć sztuki w przestrzeni publicznej. Tancerze Baletu Opery Wrocławskiej przygotowują dla mieszkańców miasta niespodziankę. W okolicach Opery, ale poza jej budynkiem w piątek i sobotę będzie można spotkać tancerzy. Gdy zabrzmią pierwsze dźwięki, rozejrzyjcie się dookoła siebie!

Życzymy dobrego weekendu z Operą Wrocławską!