Opera Wrocławska

Aktualności

3
listopada

Ruszają spotkania wprowadzające przed premierami

Opera Wrocławska uruchamia cykl spotkań wprowadzających do premier. Na najbliższe spotkanie zapraszamy 11/11/2017 przed premierą Krakowiaków i Górali Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego. Poprowadzi je Dorota Kozińska, krytyk muzyczny.

Spotkanie przed premierą rozpocznie się 45 minut przed spektaklem tj. o godz. 18:15 w Foyer Opery Wrocławskiej. Spotkanie ma charakter otwarty i przeznaczone jest dla widzów posiadających bilet na spektakl premierowy w dn. 11/11/2017. Gościem Doroty Kozińskiej będzie reżyserka premiery, Barbara Wiśniewska.

Opera Wrocławska włącza się w nurt popularnych na całym świecie spotkań wprowadzających, podczas których widzowie mają szansę poznać historię wystawianego dzieła i konteksty jego funkcjonowania w kulturze, a dzięki obecności zaproszonych gości poznać artystyczną wizję spektaklu i jeszcze bardziej zbliżyć do samego dzieła. Poczynając od premiery Krakowiaków i Górali, spotkania wprowadzające będą odbywały się w miarę możliwości przed wszystkimi premierami sezonu. Już teraz zapraszamy na spotkania przed premierami Immanuela Kanta Leszka Możdżera, Orfeusza i Eurydyki Christopha Willibalda Glucka i Kandyda Leonarda Bernsteina.

Wstęp na spotkania wolny dla widzów posiadających bilet na spektakl bezpośrednio następujący po wprowadzeniu.
Spotkania prowadzi Dorota Kozińska, czołowy polski krytyk muzyczny, przez wiele lat związana z "Ruchem Muzycznym", Programem II Polskiego Radia, "Muzyką w Mieście" i "Tygodnikiem Powszechnym". Zapraszamy!