Opera Wrocławska

Aktualności

30
sierpnia

Finał festiwalu Eklektik Session w Operze Wrocławskiej

Tegoroczna edycja festiwalu Eklektik Session odbywającego się w przestrzeniach Wrocławia, będzie miała swój finał w Operze Wrocławskiej.

To nieoczywiste połączenie wynika z motywu przewodniego festiwalu, którym w tym roku jest architektura. Finałowy koncert Eklektik Session - Architexture odbędzie się 9 października 2017 na scenie Opery Wrocławskiej - jednego z najbardziej reprezentacyjnych budynków Wrocławia, miejsca nadającego charakter stolicy Dolnego Śląska, który ze względu na swe ponad stuletnie istnienie stanowi pomnik historii i świadectwo uniwersalnych idei estetycznych i architektonicznych łączących różnorodne sztuki.

Tytuł koncertu, Eklektik Orchestra Reversed, znajdzie odzwierciedlenie w układzie widowni. Kierunki zostaną odwrócone i publiczność znajdzie się na scenie, skąd podziwiać będzie mogła nie tylko artystów występujących tego wieczoru, ale też bogato zdobioną, oryginalną widownię Opery Wrocławskiej, w konstrukcji i zdobieniach której spotyka się przeszłość z nowoczesnością.

Idea złączenia z sobą różnych estetyk - opery, jazzu i muzyki elektronicznej - będzie przejawiać się tego wieczoru wielokrotnie. Na scenie wystąpi szwajcarski perkusista, Jojo Mayer, z amerykańską grupą Nerve. W czasie zaś, gdy goście wieczoru nie będą przebywać na scenie, w Saloniku Cesarskim usłyszeć będzie można harfistkę Opery Wrocławskiej, Żanetę Mandecką. Trzeba tylko przestawić radar współczesności na klasykę, tak, jak zostawia się za plecami współczesność ulicy, wkraczając w niecodzienny, urzekający świat wnętrz Opery Wrocławskiej .

Koncert Reversed zamykający Eklektik Session Architexture wpisuje się w serię tegorocznych spotkań z jazzem w operze. Na przełomie listopada i grudnia 2017 w Operze Wrocławskiej odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Oper Współczesnych +, w ramach którego będzie miała miejsce światowa premiera opery Immanuel Kant skomponowanej przez jednego z czołowych polskich artystów jazzowych, pianistę Leszka Możdżera.

Eklektik Session 2017 - Architexture
9 października 2017

Godz. 19:00

Opera Wrocławska


Jojo Mayer & NERVE

Jojo Mayer: perkusja
John Davis: bass, modulacje
Jacob Bergson: klawisze, syntezatory
Aaron Nevezie: audio mix, efekty

Eklektik Orchestra "Reversed"
Jojo Mayer: perkusja
John Davis: kontrabas
Ståle Storløkken: rhodes, elektronika
Dieb13: gramofony, elektronika
Alfred Vogel: perkusja
Jan Kantner: saksofon altowy
Dominik Gawroński: trąbka
Adam Bławicki: saksofony
Paweł Jabłczyński: kontrabas
Paweł Pastuszka: kontrabas
Bond: bas, elektronika
dźwięk: Roli Mosimann
koncepcja: Bond


Salonik Cesarski:

Żaneta Mandecka - harfa

WIĘCEJ