Opera Wrocławska

Aktualności

26
lipca

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska, jako instytucja kultury, która prezentuje swoje spektakle w historycznym gmachu, pragnie włączyć się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.
Hasło ,,Niepodległa dla wszystkich” znajduje corocznie odzwierciedlenie w naszym repertuarze, w którym umieszczamy dzieła polskich kompozytorów, a także organizujemy specjalne wydarzenia artystyczne jak koncert ,,W stronę Niepodległej”, czy prezentacja dzieła zdobywcy nagrody Grammy, Włodka Pawlika - Kantata ,,Myśląc Ojczyzna”.

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do odwiedzin naszego teatru:

8 września o godzinach 14.00* i 16.00* zapraszamy na specjalne oprowadzanie po Operze w ramach cyklu „Jej wysokość Opera”, w trakcie którego pokażemy historyczny budynek naszego teatru od niecodziennej perspektywy zaplecza scenicznego, a także historyczny kontekst urbanistyczny opery, który najlepiej prezentuje się na dachu teatru.

9 września w godzinach 12.00-15.00 zapraszamy na „Perły i Pióra”, czyli wyprzedaż garażową kostiumów i rekwizytów ze spektakli. W ofercie m.in. stroje z polskich oper jak ,,Halka”, czy ,,Straszny dwór”.

15 września zapraszamy na cykl edukacyjny Accademia dell’Opera.
W godzinach 11.00-12.00* odbędą się warsztaty „Paczka, pointa, piruet” - abecadło baletu, podczas których nasi tancerze pokażą najmłodszym polskie tańce narodowe oraz sami zaprezentują układy choreograficzne z naszych spektakli.

16 września
W godzinach 12.00-13.00* ciąg dalszy Accademia dell’Opera. Tym razem w ramach cyklu „Koloratura i falset - od piosenki do arii”, dzieci poznają polskie pieśni patriotyczne, a warsztaty poprowadzą soliści Opery Wrocławskiej w towarzystwie muzykolog Anny Wagner.

Tego dnia o godzinach 14.00* i 16.00*, powtórnie zapraszamy również na wydarzenie „Jej wysokość Opera”, w trakcie którego pokażemy historyczny budynek naszego teatru wraz z wejściem na dach i opowiemy o ciekawostkach związanych z pierwsza powojenną inscenizacją ,,Halki”.

 

* na wydarzenia oznaczone gwiazdką obowiązują zapisy. Informacja o zapisach zostanie podana do informacji na trzy tygodnie przed wydarzeniami.