Opera Wrocławska

Aktualności

27
czerwca

Accademia dell'Opera - Zakończenie sezonu

W niedzielę 24 czerwca 2018 odbył się ostatni w tym sezonie odcinek projektu edukacyjnego dla dzieci Accademia dell'Opera. Tym razem zaprosiliśmy naszych najmłodszych widzów na scenę Opery Wrocławskiej. Zastępca Dyrektora Opery Wrocławskiej, Pani Ewa Magdalena Filipp przywitała naszych najmłodszych widzów i rodziców.

Rozpoczęliśmy od cyklu PACZKA - POINTA - PIRUET, podczas którego tancerze Baletu Opery Wrocławskiej zatańczyli z dziećmi baletowe abecadło. Magdalena i Sergii zaprezentowali też fragment choreografii z Dziadka do orzechów P. Czajkowskiego. Dzieci włączyły się w Walc Kwiatów, tańcząc z prawdziwymi kwiatami w rękach.
Tancerze dodatkowo opowiedzieli dzieciom o tajnikach przygotowania scenicznego, które towarzyszy im podczas prób na scenie i spektaklu. Dzięki krótkiej prezentacji świateł, którą zrobił dla nas Kamil Jach, dzieci również zapoznały się z technologią sceniczną; pan Julian Żychowicz pokazał jak działa kurtyna i pokazał gdzie podczas spektaklu jest inspicjent.

Podczas drugiego cyklu KOLORATURA I FALSET od piosenki do arii artyści rozśpiewali naszą publiczność najpiękniejszymi melodiami z oper. Maluchy mogły też z bliska zobaczyć przepiękne kostiumy z opery W krainie czarodziejskiego fletu W.A. Mozarta i usłyszeć duet Papageny i Papagena, w których role wcielili się Dorota Dutkowska i Łukasz Rosiak. Ulubieniec dziecięcej publiczności - Aleksander Zuchowicz zaśpiewał fragment opery Najdzielniejszego z rycerzy Krzysztofa Pendereckiego. Dorota Dutkowska , Aleksandra Malisz, Canan Kalkir i Agnieszka Rejek-Bałka zaśpiewały tercet z opery dla dzieci Pchła szachrajka Macieja Małeckiego. Chór Opery Wrocławskiej (Aleksandra Malisz, Canan Kalkir, Agnieszka Rejek - Bałka, Oleksandr Kravchenko, Mirosław Gotfryd) wykonał też przepiękny fragment z Najdzielniejszego z rycerzy Pendereckiego, a potem wspólnie uczyliśmy się piosenki z tej wyjątkowej opery dla dzieci.
Akompaniatorką podczas występów i gier muzycznych była Anita Tashkinova, a Chór przygotowała Kierownik Chóru Opery Wrocławskiej Anna Grabowska-Borys.
Były też obowiązkowo animacje muzyczne prowadzone przez muzykolog Annę Wagner, która oprócz edukacyjnych zabaw, prowadziła też mini galę operowo-baletową dla dzieci. Najmłodsi uczyli się rymowanych wierszyków, poznawali nuty i proste interwały skacząc po edukacyjnej podłodze. Scena opery Wrocławskiej tej niedzieli zamieniła się w pięciolinię!

Dziękujemy artystom, prowadzącym i zespołom technicznym Opery Wrocławskiej za pomoc w przygotowaniu i realizację wydarzenia.
Zapraszamy we wrześniu na kontynuację cyklu PACZKA-POINTA-PIRUET oraz cyklu KOLORATURA i FALSET!

Od września uruchamiamy nowy cykl poświęcony orkiestrze:
Batuta i Partytura - od kapeli do orkiestry