Opera Wrocławska

Aktualności

22
czerwca

Nowy sezon 2018/2019 ogłoszony!

21 czerwca podczas śniadania prasowego, podzieliliśmy się wiedzą o nowym sezonie artystycznym 2018/2019 w Operze Wrocławskiej.

Przed nami 15 wydarzeń premierowych, w tym koncerty i gale. Nie zabraknie dobrze znanych i lubianych spektakli, a także spotkań z melomanami w trakcie koncertów kameralnych. W pierwszych miesiącach dobiegnie końca Rok polski w Operze Wrocławskiej, tym samym rozpoczniemy nowy projekt - Rok Stanisława Moniuszki w Operze Wrocławskiej. Rok 2019 upłynie pod znakiem rocznicy 200 lat urodzin autora Strasznego dworu. Z tej okazji w naszym repertuarze znajdzie się Halka, tym razem z włoskim librettem, które zaakceptował sam kompozytor. Przypomnimy także kantatę Widma, która jest muzyczną ilustracją II części Dziadów  Mickiewicza. W majowy weekend zaprosimy widzów na niemy film Halka  Konstanego Meglickiego z muzyką na żywo. Dzięki operze Pomsta Jontkowa  Bolesława Walka-Walewskiego, dopowiemy opowieść o nieszczęsnej Halce. W tym samym czasie zaprosimy do wspólnego śpiewania pieśni ze Śpiewników domowych.

Wśród tytułów premierowych będzie mogli Państwo zobaczyć takie dzieła, jak balet Adolphe'a Adama Giselle, operę Wolfganga Amadeusza Mozarta Don Giovanni, dwa balety Igora Strawińskiego Gra w karty  i Święto wiosny. W wersji koncertowej zaprezentujemy włoską operę buffa Córka pułku  Gaetano Donizettiego. Sezon artystyczny zwieńczymy superwidowiskiem, jedną z najsłynniejszych oper - Traviatą  Giuseppe Verdiego. Ponadto na naszej scenie będzie można zobaczyć adaptację dwóch superwidowisk - Nabucco  Giuseppe Verdiego, a także Fausta  Charlesa Gounoda. Sezon rozpoczniemy Galą operową, natomiast zamkniemy Galą baletową.

Zapraszamy do bycia z Operą Wrocławską w nowym sezonie 2018/2019.