Opera Wrocławska

Aktualności

15
czerwca

Ruszyły warsztaty OPEN DOOR

Międzynarodowe warsztaty choreograficzne OPEN DOOR to platforma dla tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej i młodych choreografów, którzy stworzą wspólną choreografię do muzyki polskich kompozytorów. Młodość, radość, wspólnota i kreatywność to najwyższe wartości, które tworzą przestrzeń pracy w duchu artystycznej wolności. W warsztatach bierze udział 10 choreografów, są to artyści z Polski, a także artyści polscy żyjący za granicą oraz obcokrajowcy.

Nasi goście od 4 czerwca pracują z tancerzami Opery Wrocławskiej, tworząc autorskie układy chorograficzne do muzyki polskiej. Wierzymy, że dzięki zróżnicowanej perspektywie odbioru i interpretacji dzieł polskich kompozytorów, wspólna praca przyniesie nowe spojrzenie na polskie dziedzictwo muzyczne oraz wymianę doświadczeń w dziedzinie szeroko rozumianej sztuki baletu. Będzie to również okazja do promocji i popularyzacji utworów polskich kompozytorów w roku, w którym świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Efekty pracy młodych choreografów będzie można zobaczyć na naszej scenie 30 czerwca 2018 roku.

Projekt odbywa się we współpracy z Semperoper Ballet w Dreźnie, gdzie w dniach 2-4 lipca 2018 roku choreografowie Baletu Opery Wrocławskiej wezmą udział w partnerskich warsztatach choreograficznych Close Up! organizowanych przez Semperoper Ballet. Warsztaty OPEN DOOR są współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Projekt został objęty patronatem Instytutu Goethego.