Opera Wrocławska

Aktualności

26
kwietnia

Warsztaty choreograficzne Open Door - rozstrzygnięcie konkursu

Z radością informujemy, że konkurs dla młodych choreografów w ramach projektu Open Door jest już rozstrzygnięty. Zakwalifikowane osoby zapraszamy na warsztaty choreograficzne, które rozpoczną się 15.05.2018 roku w Operze Wrocławskiej. Jednocześnie dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia.

W warsztatach weźmie udział 10 choreografów; są to artyści z Polski, a także artyści polscy żyjący za granicą oraz obcokrajowcy. Wierzymy, że dzięki zróżnicowanej perspektywie odbioru i interpretacji dzieł polskich kompozytorów, wspólna praca przyniesie nowe spojrzenie na polskie dziedzictwo muzyczne oraz wymianę doświadczeń w dziedzinie szeroko rozumianej sztuki baletu. Będzie to również okazja do promocji i popularyzacji utworów polskich kompozytorów w roku, w którym świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pokaz spektaklu baletowego do muzyki polskiej, odbędzie się 30.06.2018 roku w Operze Wrocławskiej.

Projekt odbywa się we współpracy z Semperoper Ballet w Dreźnie, gdzie 6.07.2018. zaprezentujemy efekty pracy warsztatowej Open Door , w ramach partnerskich warsztatów choreograficznych Close Up! organizowanych przez Semperoper Ballet.