Opera Wrocławska

Aktualności

25
czerwca

Nagrody im. Jana Kiepury dla artystów Opery Wrocławskiej

Artyści polskich teatrów operowych nominowani są do Teatralnych Nagród Muzycznych w osiemnastu kategoriach. Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji plebiscytu uhonorowanych zostało wielu artystów współpracujących z Operą Wrocławską. Są wśród nich:

Najlepsza Śpiewaczka Operowa (nagroda główna): Jadwiga Postrożna - mezzosopranistka na co dzień związana ze sceną we Wrocławiu, w tym sezonie operowym z wielkim sukcesem wystąpiła m.in. w partii Azuceny w Trubadurze   Giuseppe Verdiego, jako Tisbe w Kopciuszku  Gioacchina Rossiniego, a w nadchodzący weekend wcieli się w postać Marty w superwidowisku Faust  Charlesa Gounoda. Artystka wykonywała także ostatnio m.in. partię wokalną w wieczorze baletowym Femme falate  (partia wokalna w El amor brujo ).

Najlepsza Śpiewaczka Operowa (wyróżnienie): Wioletta Chodowicz - sopranistka, w przeszłości solistka Opery Wrocławskiej, obecnie artystka gościnna.

Najlepszy Śpiewak Operowy (nagroda główna): Andrzej Lampert - tenor gościnnie występujący we Wrocławiu jako Nadir w Poławiaczach pereł , którego można było posłuchać w tym sezonie zarówno w Operze Wrocławskiej, jak i podczas spektaklu wystawionego w ramach XXIV Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

Najlepszy Śpiewak Operowy (wyróżnienie): Tomasz Rak - baryton obecny w tym sezonie na naszej scenie m.in. jako kapitalny Dandini w Kopciuszku  Gioacchina Rossiniego, Zurga w Poławiaczach pereł  Georges'a Bizeta czy Papageno w familijnym spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu .

Najlepsza Choreografia (wyróżnienie): Jacek Tyski, aktualnie choreograf-rezydent Opery Wrocławskiej. W obecnym sezonie na scenie wrocławskiej zaprezentował premierowo choreografię wieczoru baletowego Femme fatale  (El amor brujo  Manuela de Falli i Carmen - Suita  Rodiona Szczedrina), Requiem d-moll  Wolfganga Amadeusa Mozarta i wstawka baletowa Noc Walpurgi  w superwidowisku Faust  Charles'a Gounoda w Hali Stulecia.

Najlepszy reżyser teatralny (wyróżnienie): Waldemar Zawodziński - reżyser Poławiaczy pereł  Bizeta.

Najlepsze kostiumy (nagroda główna): Maria Balcerek - twórczyni kostiumów do Poławiaczy pereł  Bizeta.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!