Opera Wrocławska

Aktualności

8
czerwca

Spektakle "Fausta" 30 czerwca oraz 1, 2 lipca nie odbędą się

W najbliższych tygodniach stolica Dolnego Śląska stanie w obliczu licznych wydarzeń o randze międzynarodowej. Dogłębna analiza wykazała, że wymagająca wielkiego zaangażowania organizacja, prognozowane utrudnienia komunikacyjne oraz trudności w zapewnieniu zakwaterowania dużym grupom przyjezdnych powodują, że zainteresowanie turystów grupowych i indywidualnych wizytą we Wrocławiu na przełomie czerwca i lipca br. jest mniejsze. Dokonywane przez tour operatorów rezygnacje z przyjazdu grup na ostatnie spektakle "Fausta" wynikające z wyżej wymienionych powodów związanych z nadchodzącymi wydarzeniami o wielkiej skali zaważyły na podjęciu wspomnianej decyzji.

Cieszymy się z pozycji, jaką Wrocław zajmuje na arenie międzynarodowej jako miejsce atrakcyjne pod kątem organizacji wydarzeń o najwyższej randze. Cieszy nas również fakt, że na mapie Dolnego Śląska Opera Wrocławska jest postrzegana jako miejsce godne organizacji wydarzeń z udziałem znamienitych gości, czego dowodem jest przygotowywana w ramach Wrocław Global Forum gala wręczenia Nagrody Wolności w Operze Wrocławskiej.

Tym samym raz jeszcze pragniemy zaprosić wszystkich Państwa na premierę superwidowiska "Faust" w dn. 23, 24 i 25 czerwca, a także na wieńczący aktualny sezon artystyczny nadzwyczajny koncert światowej sławy tenora, Ramóna Vargasa, w cyklu "Gwiazdy Metropolitan Opera na scenie Opery Wrocławskiej", który odbędzie się 28 czerwca 2017 roku.

Widzów, którzy zakupili bilety na spektakle "Fausta" w dniach 30 czerwca, 1 i 2 lipca za zaistniałą sytuację przepraszamy. Kasa Opery Wrocławskiej skontaktuje się z wszystkimi tymi osobami w celu ustalenia zmiany rezerwacji miejsc na spektakle odbywające się w dniach 23-25 czerwca lub zwrot zakupionych biletów.