Opera Wrocławska

Aktualności

3
lutego

W krainie Czarodziejskiego fletu - konferencja prasowa

2 lutego 2017 odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej premierze Opery Wrocławskiej - spektaklowi dla dużych i małych pt. W krainie Czarodziejskiego fletu.

W konferencji udział wzięła reżyser spektaklu, Beata Redo-Dobber, która przedstawiła koncepcję połączenia w jednym spektaklu elementów ciekawych zarówno dla najmłodszych, jak dla dorosłych. Zdradziła tajemnice scenografii autorstwa wybitnej artystki, Zofii de Ines, bazującej na adaptacji współczesnych mód, stylistyk i technologii do klasycznej historii Mozartowskiej. Wśród zaproszonych gości był także Łukasz Rosiak - śpiewak Opery Wrocławskiej, w tym spektaklu występujący w partii Papagena, a za pośrednictwem Skype'a w spotkaniu prasowym wziął udział dyrygent spektaklu, Przemysław Fiugajski. W roli współprowadzącej konferencję wystąpiła dwunastoletnia Helenka, artystka dziecięca w spektaklu wcielająca się w rolę jednego z Trzech Chłopców.

Zastępca dyrektora Opery Wrocławskiej, Ewa Magdalena Filipp opowiedziała o planach instytucji dotyczących projektów edukacyjnych. Wśród nich wymieniła te, które inaugurację miały w tym sezonie, jak Operowy Labirynt, oraz te, do których Opera Wrocławska szykuje się w najbliższym czasie. Dziennikarze mieli okazję obejrzeć pilotażowy odcinek spotkań edukacyjnych dla dzieci, podczas których na miękkich pufach najmłodsi melomani zapoznawać się będą z elementami dzieła muzycznego, w zabawie i konwencji bajki poznawać będą świat opery i baletu.


fot. Marek Grotowski


fot. Marek Grotowski


fot. Marek Grotowski