Opera Wrocławska

Aktualności

5
stycznia

Rozpoczynamy Rok Moniuszkowski!

Dziś oficjalne rozpoczęcie Roku Moniuszkowskiego. W roku 200. rocznicy urodzin najważniejszego polskiego kompozytora operowego instytucje kultury w Polsce, w tym także Opera Wrocławska, przygotowały wiele wydarzeń mających na celu popularyzację jego twórczości w kraju i zagranicą.

Rok Moniuszki został ustanowiony nie tylko przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, ale także został ogłoszony przez UNESCO na wniosek Polski, Litwy i Białorusi. Pełnomocnik ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Waldemar Dąbrowski ogłosił, że wydarzenia organizowane w ramach obchodów - festiwale, koncerty, konkursy - są zebrane na specjalnej stronie obchodów: moniuszko200.pl.

Obchody Roku Moniuszkowskiego rozpocznie koncertowe wykonanie "Halki" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Koncertu będzie można wysłuchać 5 stycznia o godzinie 19.00 w Programie 2 Polskiego Radia w audycji "Wieczór operowy" prowadzonej przez Krzysztofa Dziubę (link)

W ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Opera Wrocławska zrealizowała w grudniu premierę spektaklu "Halka" w reżyserii Grażyny Szapołowskiej, inaugurując tym samy Rok Moniuszkowski w Operze Wrocławskiej. W 2019 zapraszamy do nas na kantatę "Widma", koncertowe wykonanie "Pomsty Jontkowej", wspólne śpiewanie utworów ze "Śpiewnika domowego" i wiele innych. Świętujcie z nami i wpadajcie do Opery Wrocławskiej.