Opera Wrocławska

Dla mediów

20
lipca

Letnie Kino Opery Wrocławskiej -
"op.era4u - Chodź do opery!"

Już w najbliższą sobotę 23 lipca rusza Letnie Kino Opery Wrocławskiej! W atmosferze pikniku przy Świdnickiej 35 od strony fosy, wrocławianie i goście naszego miasta będą mogli oglądać najlepsze spektakle naszej opery w ramach projektu „op.era4u - Chodź do opery!”.


O godzinie 20:30 zostanie uruchomiony specjalny ekran o wymiarach 8 metrów na 5 metrów,
a o godz. 20:50 Halina Ołdakowska dyrektor Opery Wrocławskiej otworzy pierwsze Letnie Kino
Opery Wrocławskiej. Następnie widzowie będą mogli obejrzeć „Toskę” Giacomo Pucciniego
w doborowej obsadzie Floria Tosca - Lianna Haroutounian, Mario Cavaradossi - Giorgi Sturua, Baron Scarpia - Ambrogio Maestri. Po tym spektaklu, który miał premierę w sierpniu ubiegłego roku krytycy pisali, że czekają na kolejne premiery w Covent Garden przy Świdnickiej, a tygodnik „Newsweek Polska” zaliczył „Toske:” w reż. Michaela Gielety do najlepszych spektakli roku 2021.

 

W niedzielę 24 lipca Opera Wrocławska zaprasza na wyśmienitą „Cyganerię” Giacomo Pucciniego, której transmisję online w czasie lockdownu obejrzało 40 tys. osób na całym świecie.

W poniedziałek (25.07.) obejrzymy koncert noworoczny, a w nim fragmenty „Traviaty”, „Cyganerii” i „Napoju miłosnego”.

We wtorek (26.07.) usłyszymy „Nabucco” Giuseppe Verdiego,

w środę (27.07.) spektakl e wersji koncertowej „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki,

w czwartek (28.07.) ponownie „Toskę”,

w piątek (29.07.) „Opowieści Hofmanna” Jaquesa Offenbacha, w następną sobotę (30.07.) wyświetlimy balet „Giselle” Adolphe Adama,

w niedzielę (31.07.) „Nabucco” Giuseppe Verdiego

 

Do dyspozycji widzów, którzy przyjdą nad fosę będą leżaki i stoły pod parasolami, ale zachęcamy też do zabrania koców lub własnych leżaków.

 

Strefa gastronomiczna, w której będzie można kupić zimne, ciepłe napoje oraz dania kuchni polskiej i europejskiej, będzie otwarta codziennie do końca wakacji od godziny 11:00 do około 23:00.

 

Kino będzie uruchamiane po zmierzchu około godz. 21. W przypadku złych warunków pogodowych - filmy nie będą wyświetlane.

 

Aktualne informacje dotyczące Kina Letniego Opery Wrocławskiej znajdziecie Państwo na social media oraz stronie wwww.opera.wroclaw.pl

 

Kontakt:  Patrycja Czerwińska tel.: +48 515 214 643 bp@opera.wroclaw.pl